reklam alanı 728x90
17 Şubat 2020 Pazartesi
Anasayfa > Yazarlar > Cemal Yıldırım > Yakışmadı CHP
Cemal Yıldırım

Yakışmadı CHP

03.02.2020 09:47 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Cemal YıldırımYakışmadı CHPAydın da gündem yoğun, ülkenin gündemi yoğun çünkü. Koçarlı’nın da bir o kadar var aslında.


Biz gazeteciyiz, gündemi sizin gibi değil, bir parça önden takip etmeliyiz ki size okuyacak, merak edecek bilgiler ve haberler sunalım.


Tabi biz bu gündemi takip ederken, basının önemini anlamayan veya anlamak istemeyen kişiler basına neredeyse ambargo koyarak davet ettikleri yerden bile kovuyorlar.


Evet, evet yanlış okumadınız resmen kovdular.


Şimdi şöyle anlatayım size;


Geçtiğimiz hafta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül Koçarlı’yı ziyaret etti.


Parti binasında partililerle bir araya gelerek ilçenin sorunlarını dinledi. Bu ana kadar her şey normal.


Ben de CHP İlçe Başkanı Hasan Akın’ın telefonla daveti üzerine parti binasına gittim. Ben gittiğim anda Milletvekili Bülbül, İlçe Başkanı Hasan Akın, Kadın Kolları Başkanı Berrin Öztürk, Belediye Meclis Üyelerinin, ilçe yöneticilerinin ve partililerin sorunlarını dinleyerek açıklama yapıyordu.


Vekilin konuşmasını bölmemek için kenarda beklemeye başladım. Konuşma bitsin müsaade isteyip iki kare fotoğraf çekerek gündem ile ilgili açıklama alıp oradan ayrılacaktım diye düşünürken, birden Vekilin konuşmasını da bölen bir ses duyuldu.


Aynen şöyle diyordu o ses “Sen dışarı çıkar mısın, seni dışarı alalım. Kapatın kapıları!”


Kafamı gelen ses doğru çevirdim bir de baktım ki CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Berrin Öztürk, şahsıma hitaben söylüyor.


Bir anda şaşırdım. Basını CHP İlçe binasından kovmak nasıl bir zihniyettir?


Hem davet ediyorsunuz hem de kovuyorsunuz. Bu nasıl bir çelişki?


Neyi kimden saklıyorsunuz?


Halkın haber alma özgürlüğünü nasıl engelleyebiliyorsunuz?


Bu olayı tüm partiye mal etmek değil amacım ama kimse kusura bakmasın bu yapılan büyük bir saygısızlık. Orada Kadın Kolları Başkanından önce Milletvekili var, İlçe Başkanı var. Var ama o sesten sonra kimseden çıt çıkmadı ve herkes benim salondan ayrılmamı izledi.


Milletvekili Süleyman Bülbül ve İlçe Başkanı Hasan Akın dahi basının salondan kovulmasına sesini çıkarmadı..


Gerçekten çok merak ediyorum. Parti olarak sesinizi nasıl duyurmayı düşünüyorsunuz? Basına ambargo koyarak mı? Davet ettiğiniz halde kovarak mı?


Ben size söyleyeyim bu zihniyet partiye zarar verir.


Biz işimizi yapıyoruz, mesleğimizi icra ediyoruz. Herkes de işini yapsa keşke. "Yiğidi öldür ama hakkını yeme" diye bir söz var. İşini layıkıyla yapan kişi ya da kişiler elbet var. Benim lafım diğerlerine..


Gazeteci, toplumun gözü, kulağı değil midir? Gazeteci halkın, vatandaşın sesi değil midir?


Biz de her seferinde vatandaşın sesi oluyoruz. Onların dile getiremediğini dile getiriyor, kimi zaman vatandaşı dinlemeyenleri biz dinliyoruz ve sıkıntılarını dile getirmeye çalışıyoruz.


Sizlerin de sorunları için oradaydım ama kovuldum…


Bu saygısızlık sadece bana değil, o haberi yapmamı engelleyerek, o haberi okuyamayan tüm okuyuculara yapıldı.


ÖZÜR DİLENDİ ANCAK;


Olayın ardından beni oraya davet eden CHP İlçe Başkanı Hasan Akın arayarak Kadın Kolları Başkanının yaptığı davranıştan dolayı üzgün olduklarını ve yaşanan olaydan ötürü özür dilediğini ifade etti.


Edepsizce yapılan bir hareket olduğunu, aniden geliştiğini ve o an da ne yapacağını bilemediğini, kendi bilgisi dışında olduğunu, orada ki durumun hiç hoş olmadığını, kendisinin de hoşuna gitmediğini, tasnif etmediği bir şey olduğunu ve bu şekildeki hareketlere karşı olduğunu söyledi.


Hasan Akın ayrıca “tek kişinin” yaptığı bir şeyin tüm partiye mal edilmemesini de sözlerine ekledi.


Ancak; Sayın Başkan, “tek kişi” olarak hitap ettiğiniz kişi sıradan bir partili değil, partinin içerisinde ilçe de üst düzeyde bulunan bir kişi İlçe Kadın Kolları Başkanı. Yani parti yöneticisi, partide sözü geçen bir kişi.


O kişi “Tek Kişi” değil. Bulunduğu konum itibari ile partinizi CHP’yi temsil ediyor…


Ben de “Tek Kişi” değilim ve toplumu temsil ediyorum…  Toplumun haber alma özgürlüğünü de kimse kısıtlayamaz..

 

Uzun lafın kısası  “Yakışmadı CHP”

 

Hadi Kalın Sağlıcakla…

 

 

 

 

ihh 468x60
Etiketler : Yakışmadı CHP
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.