reklam alanı 728x90
24 Şubat 2020 Pazartesi
Anasayfa > GÜNDEM > Vatandaşın derdini ayağına giderek çözecekler

Vatandaşın derdini ayağına giderek çözecekler

26.08.2019 12:03 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Koçarlı İlçe Başkanı İlyas Arslan, halk günleri bundan sonra vatandaşın ayağına giderek çözeceklerini, Belediye ve AK Parti olarak mahalle mahalle dolaşarak sorunları yerinde tespit edip vatandaşlarla bir araya gelecekler.
Vatandaşın derdini ayağına giderek çözecekler

AK Parti Koçarlı İlçe Başkanı İlyas Arslan, parti ilçe binasında her Pazartesi günü gerçekleştirdiği halk gününde vatandaşları tek tek dinledi.


Halk gününe yoğun ilgi olurken Arslan, vatandaşların öneri, talep ve şikayetlerini dinleyerek yardımcı olmaya çalıştı.


İlçe Başkanı Arslan "İlçe Başkanlığımızda halk günü uygulamasında vatandaşlarımızın sorun ve sıkıntılarını dinliyoruz ve çözüm arıyoruz. Vatandaşımı sıkıntısını kendi sıkıntımız gibi görerek elimizden geldiğince üstesinden gelebilmek için çalışıyoruz" diyerek bu uygulamanın her Pazartesi olacak şekilde devam edeceğini dile getirdi.


YENİ UYGULAMA İLE VATANDAŞIN AYAĞINA GİDECEKLER


AK Parti Koçarlı İlçe Başkanı İlyas Arslan, pazartesi günleri geleneksel olarak Parti ilçe binasında halk günlerinin devam edeceğini ancak yeni yapacakları bir uygulama ile halk günlerinin sadece ilçe binasında sınırlı kalmayacağını mahalle mahalle gezerek,  vatandaşın ayağına giderek hak günlerini gerçekleştireceklerini ifade etti.


Başkan Arslan “Koçarlı Belediyesi ile birlikte AK Parti İlçe Başkanlığı olarak Pazartesi günleri düzenlediğimiz halk günümüze gelemeyen vatandaşlarımız için biz onların ayağına gitme kararı aldık. Vatandaşlarımız gelemiyorsa biz onların yanına giderek sorunlarını, şikayetlerini, istek ve taleplerini dinleyeceğiz. Belediyeden gerek Belediye Başkanımız gerekse bir yetkilimiz ile parti kadememizden arkadaşlarımız ile vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu hissettireceğiz” şeklinde konuştu. 


KOLTUK SEVDALISI DEĞİLİZ


Mahallenin sorunlarına çözüm için kendilerinin ve ilgili birim sorumlularının sürekli sahada olacağını ifade eden AK Parti Koçarlı İlçe Başkanı İlyas Arslan, "Bizler koltuk sevdalısı değiliz, makamda oturmayız. Böyle bir yönetim sistemini kabul etmiyoruz. İnsanlar seçtiği başkanını yanında görmek istiyor. Bizler, makamda değil mahallelerde olacağız. Sorunları yerinde görüp, inceleyip hızlıca çözüm üreteceğiz. Belediyeler vatandaşın rahatlığı için var. Hem hizmet için oy isteyeceksiniz hem de seçimden sonra vatandaşlarla köşe kapmaca oynayacaksınız. Bu anlayış artık sona erdi. Artık vatandaşın ayağına giderek onlarla buluşup tüm sorunların çözümü için çalışacağız. Kısacası Koçarlımız için durmaksızın çalışacağız” diye konuştu.


BELEDİYE, AK PARTİ VE HALK BÜTÜNLEŞECEK


Koçarlı halkının, sorunlarının çözümü için önceleri belediyede bir muhatap bulamadıklarından şikayet ettiğini kaydeden AK Parti Koçarlı İlçe Başkanı İlyas Arslan, "Duyduklarımız karşısında hayrete düşüyoruz. Bizimle birlikte Belediye, AK Parti ve Vatandaş bütünleşmesinin en güzel örneği Koçarlı’da yaşanacak. Çözülmeyen problem, ulaşılmayan vatandaş Koçarlı’da kalmayacak” dedi.


 “KOÇARLI İÇİN TÜM GAYRETİMİZLE ÇALIŞIYORUZ”


Koçarlı’yı ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda gelişmiş kentler seviyesine çıkarmak için gece-gündüz çalıştıklarını kaydeden AK Parti İlçe Başkanı Arslan, "Vatandaşlarımızın sorunlarını, taleplerini, şikayetlerini, isteklerini dilek ve önerilerini ilk ağızdan öğrenmek için böyle bir gün tertipledik. Bu tür toplantılarla bir eksik varsa bunu bizzat yerinde görüp tespit etme şansını yakalamış oluyoruz. Ayrıca vatandaşlarımızın ilçemizde yapılan çalışmalar hakkında görüşlerini de öğrenmiş oluyoruz. Onların da sorunlarını da çözebilirsek daha çok mutlu oluyoruz. Koçarlı'nın sorunlarını çözebilmek için tüm gayretimizle çalışıyoruz ve çalışacağız" diye konuştu.AK Parti Koçarlı İlçe Başkanı Arslan ile bire bir görüşüp isteklerini, dertlerini ve beklentileri ilk ağızdan ileten vatandaşlar, uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri