reklam alanı 728x90
03 Haziran 2020 Çarşamba
Anasayfa > GÜNDEM > TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı göz doldurdu

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı göz doldurdu

29.04.2019 11:45 12 14 16 18 yazdır
Öğrenciler Bilim Fuarında projelerini tanıttı
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı göz doldurdu

Koçarlı Mustafa Keziban Küçükoğlu Çok Programlı Lisesi tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı destekleme programı gerçekleştirildi.


Koçarlı Mustafa Keziban Küçükoğlu Çok Programlı Lisesi’nde gerçekleştirilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı destekleme programında öğrencilerin tasarladığı ve ürettiği bilimsel düzenekler, geleneksel kültürel değerlerin canlandırması, müzik grubu ve ahşap ürünlerden yapılan tasarımlar gibi sanatsal etkinlikler sergilendi.


Gerçekleştirilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’na Koçarlı Kaymakamı Fırat Çelik, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Koçarlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Dirik, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Arıkoğlu, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.


DOĞAL ORTAMDA BİLİM FUARI


Koçarlı Mustafa Keziban Küçükoğlu Çok Programlı Lisesi’nin bahçesinde sergilenen projelerin stantlarının beton zemin üzerine değil, okul bahçesindeki yeşil alan üzerine kurulması ve ağaçların gölgesinden de faydalanılması, gerçekleştirilen bilim fuarına doğal ortam havası kattı. Bilim fuarının bahçede, ağaçların altında yapılması davetliler tarafından büyük beğeni topladı.   


Projenin yürütücüsü olan okulun öğretmenlerinden İbrahim Soysal, gerçekleştirilen bilim fuarı hakkında bilgi vererek, “2018-2019 eğitim öğretim yılı için TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’na 23 proje ile başvuruda bulunuldu. Tüm projelerin fuarda sergilenmesi uygun bulundu. 4 ay süren 18 danışman öğretmen ve 78 görevli öğrencimiz, yapılan proje başvurularına uygun hazırlıklar ve çalışmalarını yaptılar. Koçarlı ilçe protokolü, öğrenci velileri ve diğer okulların öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda öğrenciler tarafından projelerin sunumları yapıldı” ifadelerini kullandı.


KAYMAKAM ÇELİK TEŞEKKÜR ETTİ


Fuarda öğrencilerin geliştirdiği projeleri tek tek ziyaret ederek projeler hakkında bilgi alan Kaymakam Fırat Çelik, “Somut olmayan kültürel miras tezi ilk defa UNESCO öncülüğünde ortaya atılıyor. Ülkemizde son zamanlarda önemli işler için adım atılmaya başlandı. Özellikle geleneksel, folklor kültür ve popüler kültürle bir arada yaşamak, dinamik hale getirmek, aynı zamanda yaşayarak, yaşatarak ve koruyarak gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak bizim görevimiz, hem de geçmişe olan saygının da bir gereğidir. Bu yüzden bu proje bizim için çok önemli, önemsemeye de devam edeceğiz. Ülkemiz genelindeki üniversiteler başta olmak üzere, bilimsel kurum ve kuruluşlarla Anadolumuzun muazzam potansiyelini işleyerek ve derleyerek yepyeni bir sosyal ve siyasal kimlikle yeniden gelecek nesle aktarmanın yolunu bulmalıyız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.
ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri