reklam alanı 728x90
01 Mart 2021 Pazartesi
Anasayfa > GÜNDEM > Koçarlı ve Çine’ye dev proje

Koçarlı ve Çine’ye dev proje

26.01.2021 10:21 12 14 16 18 yazdır
Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Koçarlı ve Çine sulaması 2. Kısım ihale onayının çıktığını açıkladı.
Koçarlı ve Çine’ye dev proje

Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Koçarlı ve Çine sulaması 2. Kısım  ihale onayının çıktığını açıkladı.


224 milyon liralık keşif bedeliyle Aydın’ın en büyük projesi olan Koçarlı ve Çine sulaması ihale onayının çıktığını belirten, Ak Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz yaptığı yazılı  açıklamada;


"2021 Yılı Yatırım Programı ve Uygulama Planı'nda yer alan "Çine Sulaması 2. Kısım İnşaatı" işine ait keşif bedeli 224.000.000 TL olup, Tarım ve Orman Bakanlığımızca ihale onayı çıkmış ve gerekli hazırlıklarına başlanılmıştır.


“Çine Projesi” ile; mevcutta açık kanallı, salma sulama yapılan Çine Ovası ile Koçarlı Bağarası Ovaları modern kapalı sistem sulama şebekesine kavuşacaktır. Bu amaçla inşa edilen Gökbel Barajı sayesinde Çine Adnan Menderes Barajından gelen sular regüle edilecek, 69.800 dekarlık Çine Sulaması ve 146.040 dekarlık Koçarlı Bağarası Sulaması basınçlı borulu şebekeye dönüştürülecek olup, Çine İlçesi Eskiçine, Yağcılar, Kuruköy, Evciler, Camiağzı, Çöğürlük, Esentepe, Gökyaka, Kahraman, Kargı, Kabataş, Karakollar, Saraçlar, Sarıoğlu, Çaltı, Doğanyurt, Umurköy, Yörükler mahalleleri 69.800 Dekarlık Çine Sulaması işinden faydalanacaktır.


Her zaman çiftçinin yanında olan Başta Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyor, Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Dr. Bekir Pakdemirli’ye desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. " dedi.
ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri