reklam alanı 728x90
24 Ağustos 2019 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > Koçarlı’nın utanç sokağı

Koçarlı’nın utanç sokağı

11.02.2019 11:39 12 14 16 18 yazdır
Koçarlı Orta Mahalle’de bulunan merkezi ve işlek olan Çiğdem Sokak’ın bakımsız hali görenleri hayrete düşürüyor.
Koçarlı’nın utanç sokağı

 Etrafındaki tüm sokakların yapılmasına ve yenilenmesine rağmen sadece Çiğdem Sokak’ın kaderine terk edilmesi sokaktaki esnafın ve sakinlerin isyan etmesine neden oluyor.


Çiğdem Sokak üzerinde tamirci dükkanı bulunan esnaf Tunay Ersen, Koçarlı’nın ortasında unutulan sokağının durumundan dolayı şikayetini dile getirdi.


“DEFALARCA YETKİLİLERLE KONUŞTUM”


Çiğdem Sokak’ın şimdiye kadar sadece bir kere bakımının yapıldığını ve sokağa gider borusunu bile kendi imkanlarıyla taktıklarını söyleyen Ersen, “Sokağımız en son 1993 yılında düzeltildi. O zamandan beri de kimse bir daha bakım falan yapmadı. Sokağımız delik deşik bir vaziyette. Sadece bir kere yama yapıldı ama yine mahvoldu. Üst yolumuz da alt yolumuz da defalarca yapıldı. Ama bizim sokağımız Koçarlı’nın merkezinde unutulan sokak oldu. Defalarca belediye yetkilileriyle görüştüm, tepki gösterdim sokağımızın yapılması için. Alt yapı olarak kendi imkanlarımızla sadece bir boru döşedik. Kendime ait bir boruyu ben bağlattım sokağa. Boru defalarca kırılınca yine izin verdim ve boru yapıldı. Ama belediyeye böyle şeylerin haber verilmesi gerektiğini söyledim her zaman. Ne gelen var ne giden, Koçarlı’nın merkezinde hizmet alamıyoruz” diyerek isyan etti.


Sokağının güzelleşmesini istediğini ifade eden Ersen, “Bana yetkililer ‘Bu sokağa mermer döşeyeceğiz, bakım yapacağız, çiçeklendirip güzelleştireceğiz. Size de bir miktar para vermek düşüyor’ deseler, ben direk çıkarır veririm. Yeter ki sokağımıza bakım yapılsın, güzelleşsin. Ama şu sokağın haline bakın, kaç kere yetkililere tepki gösterdim kimse önemsemiyor, umursamıyor” dedi.


“SOKAĞIMIZIN BU HALDE OLMASI UTANÇ VERİCİ”


Yetkililerin, Koçarlı’nın ortasında unutulan sokakları ile ilgili hiçbir girişimde bulunmadıklarını aktaran Ersen, “Geçen dönemki seçimlerde de belediye yetkilileri sokağımızı yapacaklarını söylediler. Ama hiç kimse ilgilenmedi. Sokağın bakımını ben yaptırmayı düşünecek kadar canıma tak etti. Bir kepçe getirip kazdırıp ben yaptırmak isterim ama dükkan benim değil. Belediyenin yapması gereken işi ben yapmayı düşünüyorum resmen. Bu sokağa boruyu bile biz kendimiz taktırdık, belediyenin yapması gerekiyordu. Kendi dükkanımızın bulunduğu sokağın bakımlı olmasını istiyoruz ve bu sokak Koçarlı’nın merkezinde, sürekli kullanılan göz önünde bir sokak ama böyle merkezi bir sokağın bu halde olması utanç verici” şeklinde konuştu.


YETKİLİLERE SESLENDİ


Sokaklarının bir an önce bakımının yapılması için yetkililere seslenen Ersen, “Yazın bu sokağın alt ve üst yapı yetersizliğinden dolayı çok rahatsız edici bir kokuya maruz kalıyoruz. Dükkanların içinde duramıyoruz. Koçarlı’nın ortasında sokağımızın böyle kaderine terk edilmiş olması bizi çok rahatsız ediyor. Sokağımızın yapılması için yeterince geç kalındı. Artık bir an önce sokağımızın durumuna çözüm bulunmalı” ifadelerini kullandı.Necmiye KAPTAN

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri