reklam alanı 728x90
01 Aralık 2020 Salı
Anasayfa > GÜNDEM > Koçarlı Haber Yazdı, Çalışmalar Başladı

Koçarlı Haber Yazdı, Çalışmalar Başladı

21.10.2020 10:35 12 14 16 18 yazdır
Koçarlı Haber Gazetesi’nin “Şenköy’ün İnsanları Mutsuz” haberinin ardından mahallede çalışmalar başladı.
Koçarlı Haber Yazdı, Çalışmalar Başladı

Koçarlı Haber Gazetesi’nin “Şenköy’ün İnsanları Mutsuz” haberinin ardından mahallede çalışmalar başladı.


Gazetede çıkan haberin ardından Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, altyapısı olmayan ve sokakları kötü durumdaki Şenköy Mahallesi’nde, atık suların tahliyesi ve parke taşı döşeme çalışması için belediye ekiplerine talimat verdi.


Talimatın ardından harekete geçen ekiplerin mahallede tüm hızıyla devam ettirdikleri çalışmaları, Başkan Kaplan yerinde inceledi.


KOÇARLI HABER GAZETESİ’NE TEŞEKKÜR


Mahallede çalışmaların başlamasından  dolayı mutlu olduklarını belirten mahalle sakinleri, “Seçimden bu yana hizmet alamıyorduk. Alt yapımız yoktu, evlerden gelen pis sular sokaklar akıyordu. Bütün girişimlerimize rağmen hiçbir sonuç alamamıştık. 


Talebimizi Koçarlı Haber aracılığıyla kamuoyuna duyurduk. Haberin ardından yetkililer, bölgeye gelerek gerekli incelemelerde bulundu. Çalışmalar başlatıldı. Sesimizi kamuoyuna duyuran Koçarlı Haber Gazetesi teşekkür ediyoruz” dediler.


“HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”


Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kaplan, yaptığı açıklamada, “Sizlerin sağlığı bizim için çok önemli, ekiplerimiz öncelikle söz verdiğimiz gibi sağlığınızı tehdit eden sorunu çözüme kavuşturuyor. Artık sokaklarımız daha temiz ve daha bakımlı olacak” dedi.

 

Koçarlı Haber Gazetesi Şenköy Mahallesi halkının sesini böyle duyurmuştu;


ŞENKÖY’ÜN İNSANLARI MUTSUZ


Koçarlı ilçesine bağlı Şenköy mahallesi hizmet alamadığı için isyan etti.


Seçim zamanında bütün siyasilerin söz verdiğini ama seçim bittikten sonra hiçbir hizmet alamadıklarını söyleyen vatandaşlar, “Sokaklarımızın durumu belli. Evlerden akan pis sular yollara akıyor. Sokaklarda yürüyemez hale geldik”dediler.


Mahallelerine hiçbir hizmetin gelmediğini de söyleyen vatandaşlar, “sadece çöplerimizi alıyorlar. Bunun dışında mahallemize hiçbir hizmet gelmedi. Sokaklarımız ile ilgili sıkıntıyı yetkililere söylediğimizde tamam yapacağız, edeceğiz diyerek bizleri geçiştiriyorlar”dediler.


TOKİ SÖZÜ VERİLDİ


Seçimlerde meydanlarda mangalda kül bırakmayanlar, seçim bittikten Şenköy mahallesine  uğramaz oldu. TOKİ sözü verildi, ama hala yapılan bir şey yok. Biz TOKİ’den de vazgeçtik. Sokaklarımızın durumu belli. Evlerden akan sular sokaklarda. Yürüyemez hale geldik. Koçarlı Belediyesi ve ASKİ’den bu sokaklarımıza yapılmasını istiyoruz”dediler.


SANDIĞA GİTMEYİZ


Seçim bittikten sonra unutulduklarını dile getiren vatandaşlar, “Seçim sürecinde köyümüze gelerek bizlere vaatlerini sıralıyorlar. Ama seçim bittikten sonra mahallemizde  yapılan hiçbir şey yok. Mahallemiz 950 nüfuslu. Bir daha seçime kadar mahallemizin sorunları çözülmez ise biz sandığa gitmeyeceğiz”dediler.

ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri