reklam alanı 728x90
03 Haziran 2020 Çarşamba
Anasayfa > GÜNDEM > Kaplan; Herkes Koçarlıya gelmek için can atacak

Kaplan; Herkes Koçarlıya gelmek için can atacak

11.10.2019 11:42 12 14 16 18 yazdır
Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ve diğer protokol üyeleriyle Çakırbeyli'de düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.
Kaplan; Herkes Koçarlıya gelmek için can atacak


Düzenlenen kahvaltıda Kaplan, Adnan Menderes Kent Ormanı, Çakırbeyli ve Cihanoğlu Kulesi ile Koçarlı'yı cazibe merkezi haline getirerek iyi bir toplanma merkezi oluşturmak istediklerini aktardı.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Koçarlı Kaymakamı Fırat Çelik, İl Jandarma Komutanı Mesut İnan, İl Emniyet Müdürü Suat Ekici ile ailelerini ve Çakırbeyli Mahallesi Muhtarı Özer Orcan'ı Çakırbeyli Parkı'nda yapılan kahvaltıda ağırlayan Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ve eşi Nazlı Kaplan, kahvaltıda Koçarlı'da hayata geçirmeyi planladığı projeleri anlattı.

"TOPLANMA MERKEZLERİYLE ADINDAN SÖZ ETTİRECEK"

Koçarlı'nın toplanma merkezi olması ile ilgili hedeflerini açıklayan Koçarlı Belediye Başkanı Kaplan, "Çakırbeyli iyi bir toplanma merkezi olsun istiyoruz. Çünkü Adnan Menderes Demokrasi Müzesi yapılmakta. Müze, inşallah kısa süre içinde açılacak. Çakırbeyli'yi anlatmaya zaten gerek yok, her tarafı hınca hınç insan. Çakırbeyli, Cihanoğlu Kulesi ve etrafı ile Adnan Menderes Kent Ormanı, üç ayrı toplanma merkezimiz olacak. Bu yerlere insanlar, değişik bölgelerden bir şekilde gelsinler, buralarda gündelik ve sosyal aktivitelerini yerine getirsinler, harcamalarını da yapıp evlerine dönsünler. Arzu eden vatandaşlarımız da Kent Ormanı'nda yapacağımız yerlerde konaklasınlar" dedi.

"İLÇEMİZE GELMEYE CAN ATACAKLAR"

Koçarlı'nın 17 ilçe içinde Aydın'da adından söz ettirecek bir ilçe olacağını belirten Kaplan, "Hedefimizde şu ana kadar bir sapma yok. Marka ilçe olma yolunda ilerliyoruz. Devletimizin, belediyemizin ve Büyükşehir’in katkılarıyla başarılı olacağımızdan şüphemiz yok. Yapacaklarımızla Koçarlı daha yaşanabilir bir ilçe olacak, herkes tarafından imrenilecek, 17 ilçesi içerisinde de isminden söz ettirecek. İnsanlarımız hoşça vakit geçirmek için ilçemize gelmeye can atacak" ifadelerini kullandı.


Çakırbeyli Pazarı'nı 21. yüzyılın şartlarına uygun olarak tekrar ele alacaklarını paylaşan Kaplan, "Pazar yerindeki çadırlar, 21. yüzyıla yakışmıyor. Burada modernizasyon çalışması yapacağız, 21. yüzyılın şartlarına uygun şekilde düzenleyeceğiz. İnsanların beklentilerine cevap verecek, göze de görsel manada hoş gelecek bir pazar sistemini burada oluşturacağız. Bununla ilgili birkaç teklif aldık, projeler üzerinde çalışıyoruz" diye konuştu.

"HIRSIZLIĞIN HİÇBİR TARAFINDA OLMADIM"

Koçarlı Belediyesi bünyesindeki düğün salonu ve 5 parka, Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü’nün kaçak su kullanımından dolayı kesilen toplam 36 bin liralık ceza ile ilgili konuşan Kaplan, cezanın kesildiği yerlere kaçak suyun kendisinden önceki belediye döneminde alındığını savunarak, “Onlar kendileri hırsızlık yapmışlar, ben hırsızlığın hiçbir tarafında olmadım. Bir lira bile hizmet varsa, bunun bedeli ödenmelidir” dedi.

"CEZALARA İTİRAZ ETTİK"

Büyükşehir Belediyesi’ni ve ASKİ'yi Koçarlı Belediyesi için kesilen cezaları iptal etmeye çağıran Kaplan, "Kesilen cezalar bizi üzdü. Cezalarla ilgili arkadaşlarımız itiraz etti. Ümit ediyorum ASKİ ve Büyükşehir Belediyesi bu yanlıştan dönecektir. Cezaların, doğru ve etik olmadığı kanaatindeyim. Bunun safiyane, siyasi ve popülist bir yaklaşım olduğu düşüncesindeyim. Yaklaşık 7 ay önce Koçarlı’da CHP’li belediye vardı. Onlar, suyu kendileri bağlamışlar. Bize uyarı yapsaydılar, parkların aboneliklerini aldırdık. Yanlıştan döneceklerinden hiçbir şüphem yok. Cezaları iptal ederseler kendileri adına doğru olacağı kanaatindeyim, itibarları da eksilmez artar. Aboneliklerimizin de bir kısmını aldık” diye konuştu.

Konuşmasını tamamlayan Kaplan, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ve beraberindekilerle Çakırbeyli pazarını gezdi.
ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri