reklam alanı 728x90
09 Ağustos 2020 Pazar
Anasayfa > GÜNDEM > Hayaller 80 Milyon için yapılıyor

Hayaller 80 Milyon için yapılıyor

24.12.2019 11:34 12 14 16 18 yazdır
Hayaller 80 Milyon için yapılıyor
Hayaller 80 Milyon için yapılıyor


Milli Piyango yılbaşı çekilişi için heyecan dorukta. Büyük ikramiye için umut eden binlerce şans oyunu tutkunları çekiliş tarihine odaklanmış durumda.


Yılbaşı denildiğinde akıllara ilk gelen şeylerden biri de yüksek ikramiyeli Milli piyango çekilişi.


80 milyonluk ikramiyeyi kazanmak için bilet satın alan vatandaşlar  umut ettiklerini kazanmak istiyorlar. Milli Piyango yılbaşı 2020 büyük ikramiye çekilişi 31 Aralık'ta gerçekleştirilecek. Büyük ikramiyenin hayalini kuran şans oyunu tutkunları bu yıl tam bilet için 80, yarım bilet için 40, çeyrek bilet için ise 20 lira ödeyecekler.


Milyonlarca kişi için zengin olma umudu olan milli piyango yılbaşı çekilişi, her yıl olduğu gibi bu yılda milyonlar dağıtmaya hazırlanıyor. Biletlerin satışa sunulmasıyla 2020’nin ilk saatlerine zengin olarak girmek isteyenler, bir umut olarak, büyük ikramiyeyi kazanmak ve zengin bir hayat yaşamak isteyenler ilk günden biletlerini almaya başladı.


Kiminin düzenli olarak, kiminin ise ''Ya çıkarsa'' diyerek satın aldığı, yine de yeni bir yıla girerken, zengin fakir birçok kişinin ''Olmazsa olmaz'' diye şansını denediği Talih Kuşu bu yıl bakalım kime konacak.


Her yıl olduğu gibi bu yıl da büyüklü küçüklü ikramiyelerin dağıtılacağı Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi, MPİ resmi sayfası üzerinden canlı olarak gerçekleşecek.


MİLLİ PİYANGO YILBAŞI BÜYÜK İKRAMİYESİ NE KADAR?


31 Aralık'ta yapılacak yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye 80 milyon olarak belirlendi. Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde 80 milyon liralık büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 8 milyon lira, 10 adet 1 milyon lira, 30 adet 100 bin lira, 100 adet 10 bin lira ve 200 adet  5 bin liralık ikramiye verilecek.


Yılbaşı çekilişinde en büyüğü 80 milyon lira, en küçüğü ise 80 lira olmak üzere toplam 2 milyon 950 bin 905 adet ikramiye dağıtılacak.


SEYYAR BAYİLER YOĞUN MESAİ HARCIYOR


Yeni yıla girmemize oldukça az bir zaman kaldı. Milli Piyango yılbaşı ikramiyesinin biletlerinin satışa sunulmasıyla birlikte tüm Türkiye'de olduğu gibi Koçarlı’da da seyyar bayiler yoğun mesai harcıyor.


Koçarlı halk pazarında Yılbaşı Milli piyango biletlerini satan Milli piyangocu Mustafa Aydemir Koçarlılılara şans dağıtıyor.


Mustafa Aydemir , 2020 yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyenin 80 Milyon olmasından dolayı bilet satışlarının yoğun olduğunu, vatandaşların umutla bilet aldıklarını söyleyerek, “Bazı vatandaşlar biletleri seri olarak alıyorlar, o şekilde şanslarını daha da arttırıyorlar. Satışlar yoğun ancak önceki yıllar göre çok daha düşük.” dedi.


SAHTE BİLETLERE KARŞI UYARILAR VAR


Yılbaşında zengin olma umudu ile bilet alan vatandaşların sahte biletlerle karşı duyarlı olmalarını ifade eden Milli piyango Bileti satıcıları “Vatandaşlar, bilet alırken, bayinin ruhsatına dikkat etsin. Aynı zamanda aldıkları biletlerin arkasındaki bayi mühürlerini, bayinin ruhsat numarasıyla karşılaştırsın. Vatandaşlar, şüpheli gördükleri her türlü olayda emniyet güçlerinden destek alsınlar. İkramiyenin yüksek olması dolayısı ile dolandırıcıların vatandaşı kandırmak için çeşitli yollar deneyebilirler” diyerek uyarıda bulundular.


“VATANDAŞ SAHTE BİLETTEN KORKUYOR”


Vatandaşın biletçileri sorguladığını ve sahte biletten korktuklarını dile getiren Mustafa Aydemir, “İnsanlar sahte biletten de korkuyor. Dolandırıcılar, biletçilerden bilet kestirip çoğaltarak satıyorlar, sonra ortadan kayboluyorlar. Böyle olunca da insanlar sahtekarlığa maruz kalmaktan korkuyorlar. Fotokopi olduğu için sahte biletten fotokopi kağıt sesi çıkar, gerçek biletten çıkmaz. Milli piyango bayileri zaten birbirlerini denetler. Bir yabancı gördüğümüz zaman gidip biz kimliğini, nereden geldiğini soruyoruz. Sahtekarlığı önlemek için gördüğümüz bilet satıcılarını sorup soruşturuyoruz” ifadelerini kullandı.ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri