reklam alanı 728x90
26 Eylül 2020 Cumartesi
Anasayfa > Yazarlar > Şener Alevci > Eğitim Ve Değişim Şart
Şener Alevci

Eğitim Ve Değişim Şart

13.05.2019 09:36 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Şener Alevci

Eğitim bilgiye ulaşma ve öğrenme yolumuzdur .

Sadece kitaplar, sınavlar, testler değildir eğitimi oluşturan. Doğduğumuzdan beri eğitim alıyoruz aslında.

Ahlak konusunda, sosyal ilişkiler konusunda, dil konusunda önce ailede başlar eğitimimiz.

Sonra okul başlar ve bunun üstüne inşa eder bilgileri. Okuma, yazma, sayılar ve sınıf kuralları konusunda eğitirler öğretmenler.

 Kişisel görüşüm olarak ilçede eğitim seviyesinin düşük olduğunu her fırsatta dile getirmişimdir. Çocuklarımız TUBİTAK, STEM vb. gibi etkinliklerden dolayı ders işleyemez hale gelmiştir.

Ailelerin en önemlisi çocuklarımızın eğitimden kaynaklanan gelecek için büyük hedefleri bulunmaktadır.

Whatsapp hattımıza gelen bir mesajı Kaymakam Fırat Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Dirik ve İlçe Müftüsü Ahmet Müjdeci ile oturduğumuzda İlçe Kaymakamımıza okutarak bilgilendirdik. 

Mesaj aynen şöyle, “Yeniköy okulu haberinizi gördüm.  Buna dayanarak bende bir şeyler katmak istedim. Benim oğlum Atatürk İlkokul okulunda okuyor.  Atatürk İlkokul Okulu 2. Sınıf öğretmeni bizim çocuğun sınıf öğretmeni. Öğretmen bu STEM  proje yüzünden 1 hafta okulda yoktu, bizim çocuklar ihmal ediliyor. Öğretmen veriyor 20 sayfa ödevi evde anası babası yaptırsın. Bizim sınıf öğretmeni her okul döneminde varla yok arası bir şey. Benim oğlan daha okuma yazmayı sökmedi. Öğretmenin kızı da bizim sınıfta, onunla ilgilenmekten bizim çocukları gören yok”

Kaymakam beye bu mesajı okuttum.  İlçe Milli Eğitim Müdürüne  “Bu sınıfta eğitim nasıl. Bak veliler şikayetçi” dedi.

Kaymakam Okul müdürü ile telefonla görüşerek, sınıf hakkında şikayet var. En kısa zamanda bu sınıfa gazetecimizi de alarak ziyaret edeceğiz” dedi.

Kaymakam beyin okul Müdürü ile görüşme tarihi 22.04.2019 bugün tarih 13.05.2019. 22 gün geçmesine rağmen Atatürk İlk okulunda bulunan 2. Sınıfı biz hala ziyaret edemedik.

Siz 22 gündür bu güne kadar veremediğiniz eğitimi mi vermeye çalışıyorsunuz sınıfta?

Herhalde söylenenler o kadar gerçek. Biz 2. Sınıfa gitmeden seviyeyi ölçmüş olduk.

Çok merak ediyorum. Aynı okulda bulunan Z Kütüphanesini bu güne kadar kaç çocuk kullandı. Haftada kaç çocuk ziyaret etti? Öğrencilere nasıl bir faydası oldu? O okulda okuyan öğrencilerin veliler çocuğunun Z Kütüphaneden faydalanıp faydalanmadığını, çocuğuna herhangi bir fayda sağlayıp sağlamadığını acaba biliyorlar mı? Ben bunları merak ediyorum. Bilen veliler varsa bizi de aydınlatsın isterim.

Bu Avusturya Büyükelçisinin çok para verdiği STEM sınıfında, kaç çocuk eğitim görüyor? Açıldığı günden bu güne kadar bir saat ders işlendi mi? Ne tür projeler hayata geçirildi? STEM sınıfının da çocuklarımıza sağladığı fayda ne oldu bugüne kadar veya ne olacağı düşünülüyor? 

 

Gerçi Avusturya Büyükelçisine Şube Müdürü, Milli Eğitim Müdürü olarak tanıtılıyorsa eğitimin ne durumda olduğunu çok iyi görüyoruz.

Buradan yetkililere sesleniyorum.  Geleceğimiz, büyük fedakarlıklarla büyüttüğümüz çocuklarımızın iyi bir eğitimle hedeflerine ulaşmasını istiyorsak 3600’ü beklemeden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve kadrosunda değişim yapılmalı.

                                                                                                                          Kalın sağlıcakla…

 

 

ihh 468x60
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.