reklam alanı 728x90
09 Temmuz 2020 Perşembe
Anasayfa > GÜNDEM > Cihanoğlu camiinde şükür kurbanı kesildi

Cihanoğlu camiinde şükür kurbanı kesildi

29.05.2020 10:25 12 14 16 18 yazdır
Koçarlı İlçe Müftülüğü tarafından camilerin cemaatle ibadete açılacak olması münasebetiyle şükür kurbanını kesti.
Cihanoğlu camiinde şükür kurbanı kesildi

 Koçarlı İlçe Müftülüğü tarafından camilerin cemaatle ibadete açılacak olması münasebetiyle şükür kurbanını kesti.


İlçe Müftüsü Ahmet Müjdeci, “Bir kul olarak Allah’ın bize bahşettiği maddi ve manevi nimetler için sürekli şükür halindeyiz. Namaz ona bir şükür, oruç ona bir şükür, kurban kesmek ona bir şükürdür. Yüce kitabımız Kur’anı Kerim’de de Rabb'imiz bizden şükretmemizi istiyor ve şükredenleri mükâfatlandıracağını bildiriyor. 


Biz de şükrümüzün bir ifadesi olarak onun rızasını kazanmak, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin de etinden istifade etmesi için kurban kesebilir, şükrümüzü yoksullarla paylaşabiliriz. İşte herhangi bir vesileyle Allah’a şükretmek için kesilen bu kurbana şükür kurbanı denir. Bir kimse arzu ettiği bir amaca ulaşması veya bir nimete nail olması sebebiyle şükür kurbanı kesebilir. 


Bizler de uzun zamandan beri cemaatle namaz kılamamaktan müteessir olduğumuzdan bu sevinci bütün Türkiye’de şükür kuranı ile taçlandırıyoruz. İnşallah Camilerimiz yeniden kapanmaz” dedi.
ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri