reklam alanı 728x90
20 Eylül 2019 Cuma
Anasayfa > GÜNDEM > Büyükşehir'in Kaplan hazımsızlığı

Büyükşehir'in Kaplan hazımsızlığı

27.05.2019 10:28 12 14 16 18 yazdır
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, tahsis ettiği Belediye binası kararını iptal etti.
Büyükşehir'in  Kaplan hazımsızlığı

31 Mart seçimlerinde Özlem Çerçioğlu, Mutlu Öztürk ve eski Belediye Başkanı Cengiz Şen’in rakipleri olmasına rağmen büyük bir farkla seçimi alan Kaplan’ın zaferini Büyükşehir hazmedemedi.


Önce Nisan ayında 125 no lu Meclis kararı ile bedelsiz olarak bir yıl süreyle Koçarlı Belediyesine tahsis ettiği hizmet binasını Mayıs ayı Meclis toplantısında 151 nolu karar ile iptal etti.  


BİNA KRİZİ BÜYÜYOR


Koçarlı eski Belediye Başkanı Mutlu Öztürk zamanında Büyükşehir’e devrettiği arsa üzerine yapılan hizmet binası krize neden oldu.


Koçarlı Belediyesi arsa vermesine rağmen hiçbir hakkı olmadığı hizmet binasından çıkarılmayla karşı karşıya kaldı.


Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı Meclis Toplantısı oturumunda 125 nolu “Koçarlı İlçesi Gündoğan Mahallesi Demirkaya Mevkii, 60 ada, 172 parsel numaralı 827,27 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerinde bulunan Hizmet Binasının zemin kat (ASKİ vezneleri hariç), 2’inci, 3’üncü, ve Teras katlarının bedelsiz olarak 1 yıl süreyle Koçarlı Belediye Başkanlığına tahsisine toplantıya katılan üyelerin oy birliği ile karar verildi.” İfadeleri tutanaklara geçmişti.


ÖNCE VERDİLER SONRA GERİ ALDILAR


Bu kararın üzerinden 1 ay geçmesinin ardından Mayıs ayı Meclis toplantısında karar iptal edildi.


Bedelsiz olarak 1 yıl süreyle Koçarlı Belediye Başkanlığına tahsisine toplantıya katılan üyelerin oy birliği ile karar verilmesi sonrası, Mayıs ayında da iptal edilen karar ilçede şok etkisi yarattı.


Mayıs ayı oturumunda 151 nolu karar ile “ Büyükşehir Belediye Meclisinin 16.04.2019 tarih ve 125 sayılı kararının iptal edilmesine karar verildi”.


Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın gerekirse çadırda hizmet vereceğiz sözleri akıllara gelirken, Büyükşehir Belediyesinin böyle bir karar almasının Koçarlı CHP İlçe örgütünün de etkisi olduğu kulislerde konuşuluyor. 
ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri