reklam alanı 728x90
09 Temmuz 2020 Perşembe
Anasayfa > GÜNDEM > Boş eve katı atık ücreti vatandaşı çileden çıkardı

Boş eve katı atık ücreti vatandaşı çileden çıkardı

23.06.2020 14:57 12 14 16 18 yazdır
Koçarlı ilçesinde oturulmayan eve katı atık ücreti gelmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.
Boş eve katı atık ücreti vatandaşı çileden çıkardı

Koçarlı ilçesinde oturulmayan eve katı atık ücreti gelmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.


Koçarlı ilçesinde Yeni mahallede oturan Ahmet Rifat Onay, boş evine katı atık ücreti gelmesine tepki gösterdi.


Beş aydır evinin boş olduğunu söyleyen Onay, “Evde hiç oturan yok. Boş ev. Ama nedense evde durulmadığı halde katı atık ücreti geliyor. Su ücreti olmamasına rağmen, katı atık ücreti çıkıyor diyerek tepki gösterdi.


Kullanılmadığı halde  Su parası olmayan evine katı atık ücreti çıkmasına bir anlam veremediğini söyleyen Onay, “ASKİ’ye gittiğimde katı atık ücretinin Koçarlı Belediyesinin aldığını kendilerinin herhangi bir ücret almadıklarını  söylediler. Koçarlı Belediyesine gittiğimde ise evde kalan olmasa da ücretin ödeneceğini söylediler. Ödediğim ücret küçük bir para ama iş parada değil yapılan uygulamada” diyerek tepki gösterdi.


SEÇİMLERDE SÖZ VERMİŞLERDİ


Katı atık ücretlerinin fazla olmasına da dikkat çeken vatandaşlar, 31 Mart seçimlerinde Belediye Başkanımız katı atık ücretlerinin fazla olduğunu, bu ücretlerin ilk meclis toplantısında düşürüleceğini söylemişti. Fakat ücretlerde hiçbir değişiklik olmadığı gibi boş ve kullanılmayan evlere de ücret çıkartıyorlar” ifadelerini kullandılar.  
ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri