reklam alanı 728x90
19 Mayıs 2019 Pazar
Anasayfa > GÜNDEM > Beren, Koçarlı’nın gururu oldu

Beren, Koçarlı’nın gururu oldu

11.03.2019 09:41 12 14 16 18 yazdır
Koçarlı Atatürk İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Beren Bayram il genelinde yapılan Okullar Arası Artistik Cimnastik Yarışması 2019 Minik Kızlar Kategorisi’nde birincilik elde etti.
Beren, Koçarlı’nın gururu oldu

Öğrencilerinin başarısıyla gurur duyduklarını belirten Atatürk İlkokulu öğretmeni Murat Demiroğlu,“Beren Bayram 2009 doğumlu, 4. sınıf öğrencimiz. Daha önce de yarışmaya katıldı ama dereceye girememişti. Bu yarışmaya Okullar Arası İl Müsabakası adı altında Artistik Cimnastik Minik Kızlar A kategorisinde katıldı. İl genelinde düzenlendi, şimdi ilimizi temsil etme hakkı kazandı. İlçe genelinde yapılan spor müsabakaları futbol, basketbol gibi katılımı çok olan alanlarda geçerli. Cimnastik alanında Aydın’da toplam 20 civarında yarışmacı vardı zaten. Beren, 23 Nisan müsamerelerinde de çıkıyor. Bizi mutlu eden kısım şu; çok istekli ve bu işi severek yapıyor ve 3. yılın sonunda azmederek hedefine ulaştı. Beren geleceğin cimnastikçisi olacak inşallah” dedi.


“BİRİNCİLİĞİ BEKLİYORDUM”


İleride başarılı bir cimnastikçi olmayı hedeflediğini söyleyen, yarışmanın birincisi Beren Bayram, “Daha önce derece almamıştım ama barajı geçtiğim için turnuvalara katıldım. Bu yarışmada da birinci oldum. Bunu bekliyordum. İlerlemeyi düşünüyorum. Yavaş yavaş ilerleyerek cimnastikte kendimi daha çok geliştireceğim. Örnek aldığım cimnastikçiler Ayşe Begüm Onbaşı ve Tutya Yılmaz. Bu ablalarım gibi ben de ilerde başarılı bir cimnastikçi olmak istiyorum” diye konuştu.


“VELİLER ÖĞRETMENLERİN YÖNLENDİRMESİNİ DİKKATE ALMALI”


Beren Bayram’ın sınıf öğretmeni olan Birsen Karaman, öğrencisinin örnek bir öğrenci olduğunu ifade etti ve “Beren’in dersleri çok iyi, davranış anlamında da dört dörtlük bir çocuk. Çok saygılıdır, terbiyelidir, sınırlarını çok iyi bilir. Ben Beren’i Beden Eğitimi dersinde görüp yeteneğinin farkına vardım. Ailesine bildirdim ve keşfedilmesini sağladım. Beren’in hareketleri çok yumuşak, kolayca takla atabiliyor, diğer çocuklar gibi değil. Önemli olan, bunu ailesine bildirdikten sonra Beren’e destek olup, bu durumun peşinde koşturmaları. Annesi çok fedakar bu konuda. Sabah çıkıp, gece geç vakte kadar yaz, kış çalışmalarını takip etti. Zaten Beren çok yetenekli, pırıl pırıl bir çocuk. Bir çocuğun sporla ilgilenmesi onun hem derslerine hem de davranış ve karakter gelişimine destek oluyor. Tüm çocuklarımızın sporla ilgilenmesine destek olmalıyız aslında. Veliler, öğretmenlerin öğrencilerinin yetenekleriyle ilgili söylediklerimi dikkate almalı. Bu yönde de çocuklarını yönlendirmeleri böyle başarılar getiriyor” şeklinde konuştu.

 
ihh 468x60
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri